• Rekord Disneya

• Rekord Disneya na największy Bal Księżniczek na świecie pobity!

1103 przedszkola i zerówki z całej Polski wzięły udział w akcji „Wielki Bal Księżniczek” organizowanej przez firmę Disney i miesięcznik „Księżniczka”. Na Disneyowskich balach karnawałowych bawiło się 97 617 dzieci.

W ramach akcji przeprowadzono konkurs na najciekawszą, najładniejszą i najbardziej atrakcyjną kronikę z balu. Mogło w nim wziąć udział każde przedszkole. Do siedziby organizatora przysłano 712 przepięknych kronik, zawierających prezentacje graficzne, opisy przebiegu i zdjęcia z bali. Kroniki zachwycały oryginalnością i różnorodnością zastosowanych w nich technik, pomysłowością wykonawców i precyzją wykonania. Wśród nich znalazły się kroniki w formie małych i dużych ksiąg, kroniki w kształcie zamków, księżniczek czy też bucików Kopciuszka. Były one umieszczane we wspaniałych, ręcznie ozdabianych pudłach lub skrzyniach, do których przedszkolaki wkładały także wykonane podczas balu prace, ciekawe raporty fotograficzne w kształcie kliszy a nawet karocę z księżniczkami z piernika! Wybór trzech zwycięzców nie był łatwy. Ostatecznie pierwsze miejsce i nagrodę główną, zestaw zabawek na przedszkolny plac zabaw, przyznano autorom pokaźnej, bogato ilustrowanej księgi z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim. Drugie miejsce (za kronikę w formie zamku) zajęło Przedszkole Niepubliczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej, zaś trzecie Przedszkole Miejskie nr 1 w Kożuchowie (autor dużej, przygotowanej przy użyciu różnych technik kroniki). Jury przyznało ponadto dwa wyróżnienia: dla Przedszkola nr 175 w Krakowie i Przedszkola Samorządowego w Strumianach.

Każde dziecko z naszego Przedszkola otrzymało prezent od Firmy Disney  - torbę z lalką Disneyja (dziewczynki) lub wyrzutnię samochodów (chłopcy) + materiały papiernicze.